تکاب

بخش صنعتی ایلخانی تخت سلیمان تكاب مرمت می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: مرمت و خواناسازی بخش صنعتی ایلخانی پایگاه جهانی تخت سلیمان تکاب برای اولین بار پس از کاوش‌های آلمانی‌ها انجام می شود.

به گزارش بتین نیوز ، جلیل جباری در گفتگو با خبرنگاران در خصوص بازدید از زیرساخت‌های گردشگری و تاریخی تخت سلیمان تکاب، اظهار کرد: بخش صنعتی دوره ایلخانی که در ضلع جنوب غربی تخت سلیمان واقع شده دارای اندودهای گچی و شمشه‌گیری‌های تاریخی ایلخانی است که توسط هیئت کاوش آلمانی‌ها مورد کاوش قرار گرفته بود.

ایشان افزودند: در نظر است این بخش از مجموعه خوانا‌سازی و اندودهای موجود استحکام‌بخشی شوند و در ادامه استحکام‌بخشی اندودها و داغ کاشی‌های ایلخانی ایوان خسرو نیز جز برنامه‌های مرمتی پایگاه قرار دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در ادامه ا گفت: ساخت خانه ترویج صنایع‌دستی تکاب نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ادامه ساخت آن در سال جاری ادامه دارد.

او هدف از ساخت این مکان را مرکزی برای آموزش، نمایش، تولید، اشتغال و کارآفرینی دانست و تصریح کرد: تکاب به عنوان یکی از قطب‌های تولید صنایع‌دستی در استان ظرفیت بالایی در این حوزه دارد و هنرمندان بسیاری در این شهرستان در رشته گلیم‌بافی، چرم‌دوزی و … فعالیت دارند.

جباری گفت:  با تکمیل خانه ترویج صنایع‌دستی، آموزش‌های صنایع‌دستی، شیوه‌های نوین خرید و فروش صنایع‌دستی، بازاریابی و سایر نیازهای مرتبط با صنایع‌دستی به هنرمندان ارائه خواهد شد.

درباره ی لقمان شهابی

مطلب پیشنهادی

فساد

پرونده قطور فساد در شهرداری ارومیه؛ از اختلاس و تبانی تا سردستگی باند اراذل و اوباش

دادگستری آذربایجان غربی جزئیاتی از اتهامات متهم اصلی پرونده فساد شهرداری را منتشر کرد. به …

مدیر کل

تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی با حضور معاون امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *