جرم

هفت قتل در دو سال در بوکان/ دادستان: عدم نظارت خانواده، علت نزاع‌های منجر به قتل است

فرمانده پلیس بوکان از وقوع هفت فقره قتل در بوکان در دو سال اخیر خبر داد و دادستان گفت: عدم نظارت خانواده، علت نزاع‌های منجر به قتل است.

 «سرهنگ سلمان حیدری» فرمانده نیروی انتظامی بوکان در نشست خبری با خبرنگاران که  صبح امروز با حضور «علی زاهد» دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان برگزار شد، گفت: امسال چهار فقره قتل و سال گذشته نیز سه فقره قتل در بوکان رخ داد که عاملان این قتل‌های دستگیر شدند.
وی افزود: امسال عامل قتلی که سال ۹۶ در پارک ساحلی بوکان رخ داد با پیگیریهای پلیس و خانواده مقتول در یکی از کشورهای همسایه شناسایی، دستگیر و به کشور منتقل شد .
سرهنگ حیدری «نزاع» را علت اصلی قتل در بوکان دانست و دادستان عمومی و  انقلاب شهرستان بوکان نیز «عدم نظارت خانواده ها»را  علت بروز نزاعهایی است که گاها منجر به قتل می شود.
«علی زاهد» افزود: در بیشتر این نزاع‌ها جوانی به علت خصومت قبلی احساسی عمل می کند و مرتکب قتل می شود.
 وی در ادامه ضمن تاکید بر نقش خانواده در پیشگیری از جرم گفت: به دلیل عدم نظارت خانواده بر فرزندان جرم‌های درگیری و ضرب و جرح به زیر هیجده سال رسیده است.
زاهد با اشاره به مسابقات ماشینهای سواری که گاها شبانه در بوکان برگزار می شود،گفت: تعدادی از رانندگان این خودروها به سن قانونی برای داشتن  گواهینامه نرسیده اند و آیا پدر این نوجوان نمی داند نصف شب فرزندش با خودرو کجا است، آیا پدر نمی داند در صورت رخ دادن هر گونه حادثه ای وی نقش معاونت در ارتکاب جرم را دارد.
دادستان بوکان در پایان خواستار فرهنگ سازی توسط رسانه ها در خصوص نقش پیشگیری خانواده در جرم شد.

درباره ی لقمان شهابی

مطلب پیشنهادی

بیمارستان

ورود دومین دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان بوکان

با پیگیری حاج انور حبیب زاده نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی دومین دستگاه سی …

بوکان

انفجار ناشی از نشت گاز شهری ساختمانی را در بوکان تخریب کرد + عکس

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از تخریب یک ساختمان مسکونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *