ماموگرافی

فعالیت ماموگرافی بیمارستان بوکان از سر گرفته شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان از راه اندازی مجدد ماموگرافی بیمارستان این شهرستان خبر داد.

دکتر علی حسین زاده در این خصوص به خبرنگاران  گفت: دستگاه ماموگرافی دیجیتالی مطابق با جدیدترین تکنولوژی های جدید و به منظور تشخیص زود هنگام بیماری ها و توده های پستان و با هدف افزایش ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و شهروندان تعمیر و راه اندازی شد.

او ماموگرافی را به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های تشخیص به موقع و مبارزه با سرطان پستان در خانم ها عنوان کرد و افزود: این روش شامل انجام رادیوگرافی از بافت نرم پستان به منظور ارزیابی توده‌ها، ضایعات و در نهایت شناسایی سرطان پستان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان بیان کرد: دستگاه ماموگرافی بیمارستان شهید دکتر قلی پور به علت نقص فنی از کار افتاده بود که با رایزنی و پیگیری‌های مسوولان شهرستانی و با همراهی دانشگاه علوم پزشکی استان دوباره با کیفیتی بالاتر راه اندازی شد تا شهروندان بتوانند از خدمات تصویر بردای آن بهرمند شوند.

وی با اشاره به اینکه هر اقدامی در راستای پیشگیری از بیماری ها و با تشخیص زود هنگام کمک به رشد و سلامت جامعه است، اضافه کرد: انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر ۲ سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.

دکتر حسین زاده تصریح کرد: بیماران شهرستان بوکان و منطقه می توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل با مراجعه حضوری به پذیرش بخش تصویربرداری بیمارستان جهت رزرو نوبت مراجعه و نسبت به انجام ماموگرافی و تشکیل پرونده برای کنترل مداوم و مراقبت مرتب اقدام نمایند.

درباره ی لقمان شهابی

مطلب پیشنهادی

بیمارستان

ورود دومین دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان بوکان

با پیگیری حاج انور حبیب زاده نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی دومین دستگاه سی …

بوکان

انفجار ناشی از نشت گاز شهری ساختمانی را در بوکان تخریب کرد + عکس

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از تخریب یک ساختمان مسکونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *