تئاتر

زبان، ادب و فرهنگ کردی، جزء میراث پر افتخار فرهنگ ایرانی است

مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش بتین نیوز؛ مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه با حضور دکتر سید محمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی برگزار شد.
سید محمد هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: ما امروز در آستانه هفتم تیر هستیم که یادآور دو واقعه تلخ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ اول انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان و همچنین فاجعه غم انگیز بمباران شیمیایی و ناجوانمردانه مردم سردشت، یاد و خاطره ی شهدا و جانبازان این دو واقعه را گرامی می داریم.
معاون وزیر ارشاد در ادامه افزود: یکی از بخش های جدایی ناپذیر و صفحات پر افتخار در میراث ایرانی ما، زبان، ادب و فرهنگ کردی است. اینگونه جشنواره ها، نمایشگاه ها و رویداد ها که در جای جای کشور ما برگزار می شود در جهت تقویت خرده فرهنگ های بومی موثر است که این مهم از سیاست های قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
جشنواره های مشابه این جشنواره که ما امروز در خدمت دوستان هستیم، دو ثمره ی مهم دارد؛ اول آنکه توجه به استان ها و شهرستان ها است و این از سیاستهای ضروری و بسیار مهم است و باید مورد توجه همه مدیران قرار گیرد. ما هرچه تمرکز زدایی کنیم بیشتر سود خواهیم کرد. ظرفیت ها فقط در مرکز جمع نیستند و در گوشه گوشه کشور از استانها و شهرها تا شهرستانها و روستاها همه و همه پر است از ظرفیت های مستعد و توانمند. هر چه بیشتر در این زمینه سرمایه گذاری کنیم سود بیشتری دریافت خواهیم کرد. بسیاری از سرمایه های فرهنگی و هنری امروز ایران زمین از دل همین شهرستان ها و روستاها بلند شده اند که امروز مایه افتخار ایران و ایرانی شده اند.
ثمر دوم اینگونه رویدادها، مسئله نیروی انسانی و کشف استعدادهای جوان و نوجوان است. مسئولیت ها و مدیریت ها همگی گذرا است و آنچه می ماند کشف، تقویت و تربیت نیروی انسانی مستعد و توانمند است که به عنوان باقیات الصالحات برای مدیران باقی خواهد ماند.
دکتر سید محمد هاشمی در ادامه با اشاره به جشنواره تئاتر خیابانی ناله شکینه تاکید کرد: از مسئولان استانی خواهش دارم که این رویداد را رها نکنند و پس از برگزاری این اختتامیه سرمایه گذاری بر روی نیروهای مستعد شناسایی شده در این جشنواره را ادامه دهند. اینگونه رویدادها نیازمند یک دبیرخانه ی پویا و فعال است که با ظرفیت ها، شرکت کنندگان و علاقمندان در ارتباط مستمر باشد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر ارشاد در پایان، از دبیر، دست اندرکاران و شرکت کنندگان این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

درباره ی لقمان شهابی

مطلب پیشنهادی

بیمارستان

ورود دومین دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان بوکان

با پیگیری حاج انور حبیب زاده نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی دومین دستگاه سی …

بوکان

انفجار ناشی از نشت گاز شهری ساختمانی را در بوکان تخریب کرد + عکس

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از تخریب یک ساختمان مسکونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *